1 Kasım 2009 Pazar

Nefes

Bu aralar Türk dizilerine pek sardım. Ama merak etmeyin Yaprak Dökümü izleyerek salya sümük kendimden geçmiyorum. Fragmanlardan gördüğüm kadarıyla dramanın dibine vurmuş, ölen ölene.

Nefes dizisine sardım şu aralar. İzlerken acayip eğleniyorum. TV’den izlemiyorum ama. TV’den türk dizisi izlemek “soooo lame”. http://www.diziizleyelim.com/ adresinden 80-90 dakikalık dizilerin gereksiz sahnelerini ileri sararak 30 dakkaya sıkıştırıyorum ve süper diziler haline getiriyorum. DIY- Do It Yourself'in hastasıyım anlayacağınız. Trend artık kişiselleştirme ne de olsa :)

Nefes rolünde yıldızı bir sönüp bir parlayan Naz Elmas var. Küçükken annesi, aile dostları Yahya Bey ile aşk ateşine düşerek çoluğunu çocuğunu, evini, kocasını bırakıyor. O zamandan beri büyüyüyen bir kin var Nefes’in içinde. Kızımız büyüyor ve çellist oluyor. Bacak gösteren başka seksi bir çalgı aleti bulmak zor tabi!


Babasının intiharından sonra kini daha da artan Nefes, annesinden intikamını alacağı için sevimli kız rolünü benimseyip annesinin evine yerleşiyor. Yahya ve 3 oğlu hemen Nefes’in büyüsüne kapılıyor. Nefes’in parmağında dönecek bu 4 erkeğe Nefes’in yakın arkadaşı Uygar da katılıyor ve bitmek bilmeyen aşk, ihtiras, entrika ve drama vuku buluyor. İntikam filmleri ve dizileri izlemek gerçekten çok zevkli. İnanılmaz bir haz alıyorum izlerken. Neden acaba? Çocukluğuma insem bunun sebebini öğrenebilir miyim?Naz Elmas, kokocu “emo-gotik” makyajıyla güzel görünüyor. Histerik ve nevrotik davranışları da yakışıyor karaktere. Anne rolünde Jülide Kural çok hüzünlü bir kadın, dramı oynamıyor yaşıyor adeta. Sinan Tuzcu büyük playboy evlat rolüne cuk oturmuş. Yüzü ve mimikleri ne kadar sinsi. Bu adamı sokakta gören kadınlar korkumuyor mu acaba? Suratında her an tecavüz edecekmiş gibi bir bakış var çünkü. Sonbahar filmiyle yıldızı parlayan (magazin cümleleri kuruyorum resmen, azzz sonraaaa) Onur Saylak da asi ve özgür karakteri ile başarılı. Köylü ve burjuva arasında sıkışıp kalmış bir havası var adamın. Sanki başrolü hem hakediyor hem haketmiyor, arasında gelip gidiyor. Uğur Polat bildiğimiz Uğur Polat zaten. Adamın konuşması ve oyunculuğu huzur verici cinsten.

Birkaç bölüm daha izleyip yerli dizi çöplüğüne atarım yine bu diziyi. Şimdilik 30 dakikalık sıkıştırılmış haliyle iyi gidiyor.

4 yorum:

Irazca dedi ki...

Sevgili dizi günlükleri, sana sorular hazırladım :)

Birincisi, Canım Ailem gibi bir dizinin ulaştığı darlandıran durum hakkında ne düşünüyorsun, ben diziyi izleyemez hale geldim, arada bir iki feride sahnesi görürsem anca öyle. Yok çoluktu çocuktu çok sıktılar yahu.

İkincisi, Geniş Aile yazmış mıydın yoksa ben mi kaçırdım?

Sevgiler ;)

dizi günlükleri / Bilir Kişi Raporu dedi ki...

Sevgili Irazca,

İşte cevaplarım :)

Evet, "Canım Ailem" bu sezon kan kaybetmeye başladı ama canlandırmaya çalışıyorlar, birkaç yeni karakter soktular çünkü. Feride büyük faktör ama. Sezen Aksu taklidi yaptığı bölümü 1 numarama koyarım:) Türk dizilerine katlanma yöntemi olarak online izle dizileri, sevmediğin kısımları geçebiliyorsun ve hiç yormuyorsun kendini :) Ben öyle yapıyorum. 30 dakkalık Canım Ailem beni keyiflendiriyor :)

Geniş Aile dizisini aşağıdaki postumda yazmıştım kısa kısa :)

http://dizigunlukleri.blogspot.com/2009/08/scak-karpuz-etkisi-yaratan-yaz-dizileri.html

Ben sevemedim o diziyi ya :)

Diziyle kal, hayatı paylaşmak için! (Ali Kırca etkisinde dizi günlükleri :))

Adsız dedi ki...

begendim güzel bir site

dizi günlükleri / Bilir Kişi Raporu dedi ki...

Adsız,

Teşekkürler efenim :) Keşke Nefes'i de beğenseydiniz, bak kaldırıldı dizi :)